אילו פירות מותר / אסור לכלבים לאכול?

אחת ולתמיד – אילו פירות מותר ואילו אסור לכלבים לאכול? 

מכירים את זה שאומרים לכם לא לתת לאוכל את הפרי הזה או את הפרי הזה, שחלילה הדבר יכול לגרום לו לנזק בלתי הפיך? האם כלבים בכלל אוהבים לאכול פירות והאם הם מזינים עבורם כמו שהם מזינים עבורנו בני האדם? עשינו לכם סדר בסלט ההמלצות והאיסורים ולהלן המדריך השלם שיקבע אחת ולתמיד איזה פרי מותר לכלבים ואיזה מסוכן או לא בריא להם. 

מותר לכלבים לאכול – תירס ופופקורן 

בני האדם אוהבים אותם אך הכלבים אפילו עוד יותר, יש סיבה לכך שכלבים אוהבים כל כך קלחי תירס והיא שהם בריאים להם. התירס הוא מקור מעולה למינרלים וגם לוויטמינים שונים, לכן ניתן לראות אותו משולב בכל כך הרבה מזונות לחיות. התירס מותר לכלבים כל עוד אין בו עוד רכיבים, למשל חמאה או מלח, וכל גם בכל הנוגע לפופקורן. 

פירות הקיץ האהובים, גם על כלבים 

בין פירות מותרים לכלבים ניתן למצוא את שני פירות הקיץ הנפוצים ביותר בישראל – האבטיח והמלון. הקינוח המתוק עבורנו מתוק וטעים גם לכלבים, ממש כמו שהוא מצנן אותנו, כך הוא מצנן גם אותם וקליפתו מכילה נוגדי חמצון בריאים ואשלגן. אותו הדבר עם המלון, רק שיש להרחיק את הגרעינים ממנו והוא גם מכיל חומרים מעולים לכלב כמו חומצה פולית. 

ומה לגבי פירות חורף ופירות טרופיים מותרים לכלבים? 

רגע לפני שנדבר על איזה פרי אסור לכלבים נדבר על פירות חורף ופירות טרופיים מותרים ואף בריאים במיוחד. דוגמה אחת היא של המנגו שמהווה מקור נהדר לחיזוק המערכת החיסונית של הכלב, כך גם הבננה שמלאה בוויטמינים ומינרלים. תפוח גם כן בריא מאוד לכלבים והוא מכיל סיבים תזונתיים רבים, אך יש להיזהר במיוחד מהגרעינים שבו. תפוזים גם כן בריאים לכלבים במינון קל, וכך גם תותים, פירות יער ואוכמניות שכדאי לתת בהגבלה מסוימת כיוון שהם מכילים סוכר רב. 

פירות לכלבים

פירות מסוכנים לכלבים? פירות מתוקים אסורים לכלבים!

נעשה הפרדה בין כמה סוגים של פירות רק למען הסדר הטוב ונתחיל עם פירות מתוקים. בשזיף, באפרסמון, במשמש ובאפרסק יש ליבה המכילה גרעינים שאינם בריאים גם לנו בני האדם וגם לכלבים. אנחנו יודעים לעשות את ההפרדה ולא לאכול את החלקים הללו, אך כלבים פחות, בוודאי הנלהבים ביניהם, לכן אלה פירות שיכולים להרוג כלבים ולו רק בשל נושא זה. 

ענבים וגם צימוקים יכולים להיות מסוכנים במיוחד לכלבים ולגרום להם לנזק רב במערכת העיכול. לעיתים די במנה אחת קטנה כדי שכלב יסבול מהקאות קשות ואכילתם עלולה אפילו לגרום להם למצבי סטרס נפשיים שונים. 

אילו עוד פירות אסורים לכלבים לאכול? 

שמעתם פעם את המונח אלרגיית פירות לכלבים או כלבים שמתו לאחר שאכלו פרי מסוים? לא מדובר על המצאה אלא על המציאות ולכן יש להיות קפדנים במיוחד בכל הנוגע לאכילת פירות אצל כלבים. 

בין פירות אסורים לכלבים ניתן למצוא את האבוקדו שמכיל חומרים שיכולים להיות גם רעילים לכלבים. החומר נמצא בכל חלקי האבוקדו, אז לא מומלץ לנסות לתת לכלב שום חלק ממנו, יתרה מכך? ההמלצה היא להרחיק אבוקדו מהכלבים, שלא יאכלו אותם בטעות. עוד פרי שיש להרחיק מהכלבים הוא הקוקוס, שלעיתים יכול להיתפס על ידי הכלבים כמשחק. יש בקוקוס הטרי חומרים שיכולים לגרום לכאבי בטן קשים ובעיות עיכול שמסכנות את הכלבים. כך גם בכל מה שנוגע למי הקוקוס. 

אמנם תפוזים נחשבים לבריאים וטובים עבור כלבים אך כדאי לדעת כי בכל מה שנוגע לקליפות, לעלים ולגבעולים של פירות ההדר ישנה השפעה ישירה על מערכת העצבים של הכלבים, ולא לטובה. אותם עלים וגבעולים יכולים לגרום לכלבים לסבול מדיכאון וקלקול קיבה, אמנם הם כלל לא טעימים וניתן לחשוב שבכלים לא ירצו להתקרב אליהם, אך תתפלאו לגלות איזה שטויות חלק מהכלבים מוכנים לעשות בזמן משחק. 

לסיכום, פירות יכולים להיות בריאים במיוחד לכלבים, במינון הנכון הם יכולים לספק להם ויטמינים ומינרלים רבים שיסייעו להם לשמור על בריאותם. עם זאת, לא מעט פירות יכולים דווקא להזיק לכלבים ולגרום להם לקשיי עיכול ולתופעות בריאותיות כאלה ואחרות. מומלץ לבחון היטב את הרשימה, להקפיד על הכללים שלה ומכאן נוכל לאחל לכלבים בריאות ואריכות ימים עם הנאה מהרבה פירות טעימים.

אהבת? נא לדרג!

מיוחד לגולשי האתר - 10% הנחה על כל המוצרים!

למימוש הקופון הוסיפו את הקוד 'פרימדונה' בעגלת הקניות