כל השיטות לשמור על טריות התותים במגש הפירות

מכירים מישהו שלא אוהב תותים? הוא יכול להצטרף לאנשים הנדירים שלא אוהבים שוקולד כי אין ספק שבחורף מדובר על אחד הפירות הנמכרים ביותר בישראל ובעולם כולו. הפרי העסיסי, המתוק והייחודי הכי טעים כשהוא במיטבו, לכן תותים טריים הם שאיפתם של כל מי שרוצה להגיש אותם, בטח כאשר מדובר על אירוע שמזמינים עבורו מגש פירות. אז מה תפקידם של התותים במגש הפירות המעוצב, כיצד ניתן לשמור עליהם טריים והאם הם משתלבים בכל מגש פירות בחורף? כל סודות התותים בכתבה שלפניך. 

התותים במגשי הפירות

בכל מגש פירות מעוצב התותים נחטפים ראשונים ויש לכך סיבה טובה. מדובר על פרי אהוב במיוחד על ישראלים, מבוגרים, צעירים וילדים כאחד. הפרי מתוק, עסיסי, מלא באנרגיה וגם לא כל כך משמין לעומת פירות אחרים וגם כקינוח באופן כללי. הוא מפוצץ בסיבים ומשביע, וגם הצבע שלו מוסיף לו לא מעט. מכל הסיבות הללו ואולי בשל עוד כמה סיבות טובות, התותים הפכו לכוכבים הגדולים של מגשי הפירות בישראל. ברגע שמתחיל החורף הם מקשטים את המגשים, מספקים להם צבע, טעם וטריות שניתן להשיג רק איתם. 

אילו שיטות יש לשמירה על טריות תותים? 

יש שתי שיטות מעולות של שמירה על טריות התותים והראשונה היא להניח את התותים בתו קערה גדולה, שפיכת מים לקערה והוספת כף אחת של חומץ. לאחר מכן מערבבים את התותים בקערה ואז שופים אותם בזהירות לתוך מסננת ושוטפים אותם. ריח החומץ לא נשאר אבל התותים יכולים להישאר במצבם הטרי כפול מהזמן המקורי שלהם, כמובן בקירור. 

רוצים לשמוע איך לשמוע על תותים טריים עוד יותר? שוטפים אותם, לוקחים קש ודוחפים אותו באזור הגבעול של התות כך שהוא יוצא בשלמותו. אזור הגבעול יכול לגרום לתות להבשיל עוד יותר ולעט לאט לאבד מטריותו ופעולה זו יכולה לסייע רבות למנוע זאת. 

שמירה על טריות התותים במגש הפירות המעוצבים – איך לשמור על טריות של תות שדה?

התותים הם אולי הפירות האהובים ביותר בעונת החורף במסגרת של מגשי פירות מעוצבים ולכן הם גם נחטפים ראשונים. קודם כל כדאי לדעת שלא מומלץ לחתוך את התותים יותר מידי, זו הסחיבה העיקרית לכך שבמרבית הפעמים יחתכו את התותים לחצי לכל היותר במגשי הפירות. לתותים אין נטייה להשחים, לכן אם הם טריים ונחתכים ממש לפני סידורם במגש הם יכולים לשמור על הטריות שלהם בתנאים המתאימים. תנאי ראשון יהיה אחזקת הפירות בקירור, בין אם לפני החיתוך, בין אם לאחריו ובין אם בהובלתו. כמו כן, עטיפת המגש באופן שלא מאפשר את חדירת החמצן אליו מהווה גם כן פקטור עיקרי בשמירה על טריות המגש. 

תותים טריים

שמירה על המגש לפני האירוע

הזמנת מגש פירות בו יש תותים לאירוע או למסיבה? נהדר, אך כדאי גם לזכור שיש לך אחריות אישית לשמירה על הטריות עד ההגשה. כדאי לזכור שגם בחורף יש ימים חמים ותותים ופירות בכלל אוהבים קירור. ההמלצה היא לקבל את מגש הפירות ולשמור עליו בקירור עד ההגשה. יש לשמור אותו יחד עם הניילון שעוטף אותו ויש להסיר את הניילון מיד לפני ההגשה. 

אפשר לתת מגש פירות טריים כמתנה לגננת, מתנה ליולדת, מתנה ליום הולדת ואפילו סתם כהפתעה בריאה שאתם מתארחים אצל חברים או משפחה!

אין לאחסן את המגש בתוך מקפיא בשום פנים ואופן כי המקפיא יכול להרוס את מרקם הפירות ואת המגש כולן, וגם אין להניח מגש על גבי מגש שכן כובד משקל המגשים יכול למעוף ולהרוס את עיצוב המגש, כמו גם למעוך ולהוביל ליציאת מיצים מיותרת מהפירות. כדאי לזכור שתות הוא פרי מאוד עדין ורגיש, כל שינוי קיצוני יכול להרוס אותו ואם רוצים ליהנות ממנו במצבו הטוב ביותר יש להקפיד על כל הכללים הנ"ל. 

שמירה על הכללים תספק חוויה מהנה וכפולה מהתותים

לסיכום, שמירה על כל הכללים יכולה לספק חוויה מהנה במיוחד כשאוכלים פירות בכלל ותותים בפרט. מדובר על פרי אהוב שמתאים לכל אירוע, והוא משתלב גם עם כל סוגי הפירות על פלטת פירות. בעונת החורף הוא משתלב מצוין במיוחד עם פירות הדר שכן ניגוד הטעמים בין המתוק ובין החמוץ הופכים את חווית האכילה לאולטימטיבית. התותים אהובים על ילדים צעירים, על פעוטות ועל בני נוער. מבוגרים תמיד ישמחו לקבל אותו בכל צורה וגם אנשים מבוגרים במיוחד. 

אהבת? נא לדרג!

מיוחד לגולשי האתר - 10% הנחה על כל המוצרים!

למימוש הקופון הוסיפו את הקוד 'פרימדונה' בעגלת הקניות