מתכננים מסיבה ומזמינים מגש פירות? איך שומרים על הטריות של הפירות החתוכים?

tאין ספק שאחד הקינוחים האהובים והידועים במסיבות הם הפירות המוגשים בשלל סגנונות. הפירות מגיעים חתוכים, והדבר נעשה זמן מה לפני המסיבה, ולעיתים גם במסיבה עצמה יעבור זמן עד הרגע שבו הפירות יגיעו לשולחנות ולסועדים, לכן יש לשמור על טריותם. מה צריך לעשות העסק כדי להבטיח את טריות הפירות גם בעסק עצמו וגם במשלוח? ומה כדאי לעשות כדי להבטיח את הטריות גם לאורך המסיבה? הכנו עבורך מדריך מפורט שיסייע לשמור על טריות הפירות. 

שלב ראשון – פירות טריים ואיכותיים 

אחד הדברים שיסייעו לשמור על טריות מגשי פירות הוא שימוש מלכתחילה בפירות טריים במיוחד. עסקים בתחום הפירות יודעים היטב שפירות טריים עולים יותר, שכן ככל שהם טריים כך הם יחזיקו מעמד, ויש שבוחרים לרכוש אותם טריים לגמרי ובאופן קבוע, כמעט על בסיס יום יומי. בדרך כלל לעסקים בסדר גודל בינוני עד גדול יהיה צורך בספק קבוע של פירות, אלה שידעו את חשיבות הטריות יבחרו בספקים וחקלאים מהשורה הראשונה ויהיו מוכנים גם לשלם על כך. 

שמירה על טריות בתוך העסק

עסקים בתחום המזון בכלל ובתחום הפירות בפרט מחויבים לכללים שונים של משרד הבריאות בכל הנוגע לשמירה על המזון. עם זאת, כדי לשמור מקסימלית על טריות הפירות, על העבודה להתבצע ללא רבב, תוך שמירה על הפירות עד לרגע החיתוך בקירור המתאים. קור גדול מידי יקפיא את הפירות ויהרוס אותם, קירור נמוך מידי לא יסייע לשמור על המזון. כמו כן, כל העבודה בעסק צריכה להתנהל באופן מדויק ועל פי לוחות זמנים מתואמים מראש, כאשר החיתוך עצמו והעטיפה מתבצעים קצת לפני שליחת המגש, כך שבפועל לקוח הקצה נהנה מרמת הטריות הגבוהה ביותר. 

מגשי פירות טריים

מגשי פירות טריים

כיצד מובילים את הפירות? 

הובלת הפירות הנה אחד השלבים הקריטיים בכל מה שנוגע לפירות ויש לתת דגש על נושא זה כאשר בוחרים את העסק. כללי משרד הבריאות ברורים, יש להוביל את המגשים בקירור המתאים, כך שיגיעו ליעדם טריים וקרירים. כדאי גם לזכור – אף אחד לא רוצה לקבל מגש פירות חמים, ולכן יש לנושא זה משנה תוקף. בסוף, מי שמקבל מגש פירות למסיבה צריך לקחת נושאים אלה בחשבון ואז גם להקפיד על שמירה על טריות במסיבה עצמה. 

שמירה על טריות לפני המסיבה

בדרך כלל האוכל מגיע לפני המסיבה מתחילה, בטווח של כמה שעות לפחות מתחילתה. הסיבה העיקרית להקדמה זו היא למנוע מצבים בהם יש בעיות עם הגשת האוכל בכל שלבי המסיבה, אך הדבר גם מצרים התארגנות במהלך המסיבה עצמה. כולם מכירים את הרגעים האלה של כאוס, שמשהו ל מסתדר בדיוק כמו שתכננו, אבל למה בכלל להגיע למצב כזה אם אפשר להזמין מראש, לאחסן ואז להגיש כשרוצים?

אם מדובר על גן אירועים, אין דאגה – תמיד יש מקרר זמין שניתן להניח בו את המגשים, אך צריך לוודא שיש אחד כזה פנוי באותו היום, ואם לא – לדאוג שיהיה כזה. אם מדובר על מקום חיצוני וגם אם אין בו תשתית של חשמל, יש לארגן מקרר מתאים – ולא לבחור באופציה של מקפיא ולא להניח בחוץ, בשני המצבים הללו המגש יאבד מטריותו. כמובן שיש להיערך לכך מראש ואין להמעיט בחשיבות זו, שכן פלטת פירות שתוגש קרה וטרייה תגנוב את ההצגה. 

הכול ביחד או לאט לאט? 

כאשר אנו חושבים על פרי טרי אנו מצפים לקבל אותו צונן, קריר ועסיסי, נכון? אז תחשוב רגע מה יקרה למגש פירות שיעמוד בשמש במשך שעתיים. בסביבות מאוד גבוהה שהוא יאבד מטריותו, לכן יש להקפיד להגיש אותו בשעה המדויקת של זמן הקינוח, ואם אפשר אז יש לעשות זאת אף בהדרגה. במיוחד כאשר מדובר על אירוע שמתקיים בחוץ, ההמלצה הנה לפזר את הוצאת המגשים, בעיקר אם הם מגשים גדולים, כך שבכל פעם שמגש נגמר מוציאים עוד אחד אחריו. 

מה לא לעשות? 

כמעט בכל מצב בו רוצים לשמור על טריות פירות אנחנו עושים שימוש באמצעי קירור, אז מה אסור לעשות כדי לא להרוס את המגש? 

  • לא מומלץ להוריד את כיסוי הניילון ששומר על המגש עד לרגע ההגשה. הניילון הנצמד שומר על הפירות מפני התייבשות. 
  • אין לשים מגש אחד על השני בתוך המקרר, המעיכה גם תהרוס את סידור מגש הפירות אך היא גם עלולה למחוץ ולהוציא מיצים שלא לצורך מפירות מסוימים. 
  • אין לשים מגש במקפיא או במקרר בקור גבוה מידי, ההקפאה הורסת את מראהו הטבעי של הפרי והורסת את מרקמו גם לאחר שהוא מופשר.

למה כדאי לשים לב? 

רגע לפני שמזמינים סלסלת פירות או מגשי פירות מעוצבים, יש לשים לב שמדובר בעסק ותיק, מנוסה, בעל יכולת לבצע משלוחים לחלקים שונים בארץ, לרבות המקום בו תהיה המסיבה. יש להקפיד שיהיה מקום נוח להציב את המגשים, בקירור ובמיקום ממנו ניתן להוציאם לאזור ההגשה. אם רוצים לשמור על טריות מקסימלית ניתן לחלק את ההגשה ולבחור במגשים קטנים במיוחד שמפוזרים על השולחנות במהלך המסיבה. בדרך כלל הגשה כזו מסייעת לשמור על הטריות כיוון שהיא מאפשרת לכל שולחן בנפרד ליהנות מההגשה, ולא מבזבזת מגשים שלא לצורך. 

אפשר לתת הוראה למלצרים או למי שאחראי על הגשת האוכל במהלך האירוע להוציא בכל פעם מגש רק כאשר ניתן לראות שהמגש השני מתרוקן. הפעולה תסייע גם כן לכך שהפירות יהיו מוגשים במצב הטרי ביותר שלהם. 

להגיש פירות טריים בכל מצב

מי שמעוניינים להגיש פירות טריים במסיבה מכל סוג ידאגו לעשות זאת על ידי הזמנת המגשים מראש, וידוא שהם פועלים מול עסק מנוסה, ותיק ובעל שירות משלוחים מהימן, וכי המגשים מוכנים ממש מעט לפני המשלוח. 

גם אם המסיבה מתרחשת ביום שישי בצהריים, גם הם היא מתקיימת במיקום מרוחק כמו בעיר באר שבע ניתן לשלוח מגש פירות וגם אם מביאים את המגשים בהפתעה באופן אישי – ניתן כיום להגיש את הפירות במצבם הטרי ביותר בכל מצב. רוצה משלוח למסיבה בבסיס הצבאי? אפשר. רוצה להפתיע את החברה בעבודה במסיבת הפתעה עם החברים? אפשר. רוצה מסיבת בריכה שהמגשים יזרמו בה כל הזמן ויהוו את הקינוח האולטימטיבי? גם אפשר. אין גבול לאפשרויות, אין גבול לסוגי הפירות ואין גבול לטריות כאשר מדובר על עסק שפועל בתחום ומכיר את כל הניואנסים הקטנים הללו שעושים את כל ההבדל.

אהבת? נא לדרג!

מיוחד לגולשי האתר - 10% הנחה על כל המוצרים!

למימוש הקופון הוסיפו את הקוד 'פרימדונה' בעגלת הקניות