האם פירות יבשים בריאים כמו פירות טריים?

לא מעט אנשים שואלים את עצמם מהם יתרונות הפירות היבשים על הטריים ואין ספק שיש כמה יתרונות כאלה. השאלה הגדולה ביותר הנשאלת היא האם פרי יבש הנו בריא כמו פרי טרי? התשובה לכך מורכבת, אך אין ספק שכולם אוהבים אותם. אז עד כמה הם בריאים, מהם יתרונותיהם ומדוע כדאי לתת אותם כמתנה מקושטת בכתבה שלפניך. 

הפירות היבשים לעומת הטריים

השאלה שבאנו לענות עליה היום היא האם הפירות היבשים בריאים כמו הפירות הטריים וכדאי להכיר את התהליך שהפרי עובר כאשר הוא מיובש כדי להבין זאת. הפרי מתייבש וריכוז הסוכר בו עולה, לכן הוא הופך לנשנוש טעים במיוחד שרבים אוהבים ומי שלא שם לב ואוכל יותר מידי ממנו יכול לצרוך יותר סוכר ממה שנדרש. מבחינת בריאות שני סוגי הפירות בריאים אך מבחינת הכמות, אין ספק שבאותו משקל נצרוך יותר סוכר בפירות היבשים ועל כן נצטרך לשים יותר לב לנושא. 

סוגי פירות יבשים

כמעט כל אחד יכול להתחבר לסוג מסוים של פירות יבשים בדיוק כמו שיש אנשים שאוהבים פירות טריים מסוימים ופירות אחרים לא. הפירות האהובים ביותר הם גם המוכרים ביותר בישראל: תמרים, שזיפים, משמש, בננה, קיווי, תפוח וכמובן צימוקים. כל פרי מיובש בצורה אחרת ואין ספק שכשהם מיובשים בצורה מקצועית הם טעימים במיוחד. 

צימוקים / פירות יבשים

צימוקים / פירות יבשים

יתרונות הפירות היבשים על הפירות הטריים 

אמנם הם מעט מתוקים יותר וצריך להיזהר כאשר לועסים אותם, אך לפירות היבשים יש מספר יתרונות על הפירות הטריים. היתרון הגדול ביותר שלהם הוא שניתן לאחסן ולשמור אותם לאורך זמן, כך שגם אם מקבלים אותם במתנה בכמות או נותנים אותם במתנה בכמות, אין צורך לאכול את כולם במקום. ניתן לשאת אותם לכל מקום וליהנות מנשנוש בריא ומתוק באמצע היום, אין צורך בקירור כדי לאחסן אותם והם תמיד באים טוב מבחינת הטעם. 

עוד שני יתרונות שיש לפרי היבש הוא שלפני ספורט הוא מהווה מקור אנרגיה בריא וטעים במיוחד, בטח כאשר מדובר על אירוע ספורט בחוץ. כמו כן, קל יותר לאכול את הפרי היבש ואין צורך לשטוף אחריו את הידיים, כך ששוב – הוא מתאים במיוחד לאכילה בכל מקום. 

מתנה מושלמת ובריאה 

אנשים שאוהבים בריאות ישמחו במיוחד לקבל סלסלת פירות או פלטות פירות בהם פירות יבשים. זו מתנה מושלמת למי שאוהב פירות יבשים אך גם למי שלא יכול באותו הרגע לאחסן את הפירות הטריים, למשל יולדות בבית החולים. הפירות היבשים מתאימים לכל השנה, לא רק לט"ו בשבט, והם מתאימים במיוחד כמתנה לאוהבי הבריאות והכושר שיוכלו למצוא שימוש מתמשך ויעיל במיוחד לפירות. 

עיצוב הפלטה המושלמת 

כאשר רוצים לעצב מגשי פירות יבשים מומלץ שהם יהיו צבעוניים ויכילו סוגי פירות יבשים שונים. מומלץ לעצב את המגש עם מספר גוונים, למשל משמש, קיווי ומנגו לצד בננות, תמרים וצימוקים. מומלץ גם להוסיף למגשים אגוזים שונים שיוסיפו גם לבריאות וגם יהוו קונטרה לטעם ויוסיפו מליחות ובריאות. 

למה כדאי לשים לב בעיצוב הפלטה? 

כאשר בוחרים פלטת פירות יבשים כדאי לשים לב לשילוב שבין הפירות היבשים והאגוזים כדי לוודא שמדובר על פלטה מזינה ובריאה. כדאי גם לוודא שמדובר בפירות יבשים טבעיים ולא כאלה שיש בהם המתקת יתר או צבעי מאכל, כי אם כבר רוצים לתת מתנה בריאה, היא צריכה להיות כזו באמת. כמובן שעיצוב הפלטה צריך להיות איכותי ומומלץ לבחון את המשלוחים, את עלותם ואת זמן המשלוח. בנוסף, אם ניתן להוסיף לפלטה מתנה נחמדה, פרחים, יין או בלונים, מה טוב.

אהבת? נא לדרג!

מיוחד לגולשי האתר - 10% הנחה על כל המוצרים!

למימוש הקופון הוסיפו את הקוד 'פרימדונה' בעגלת הקניות